image

TIPY A POSTUPY

Prírodné nechty

Sú vždy a všade s nami. Vystavujeme ich na obdiv, keď sme s nimi spokojné, schovávame pred zrakmi iných, keď sú ohryzené, poškodené, neupravené...
Či chceme, alebo nie, aj na prírodných nechtoch sa odráža náš životný štýl, pohoda, nervozita, životospráva, zdravotný stav, ale aj tendencia nechať sa ovplyvniť módnymi trendmi.
Je naivné si myslieť, že nechtové štúdiá budú navštevovať len také zákazníčky, ktoré majú bezproblémové prírodné nechty. Je preto potrebné vedieť zvládnuť aj problematické nechty a neštandardné situácie. Vedieť hľadať riešenia, nachádzať odpovede, zdokonalovať sa  a vedieť správne poradiť.

10 najčastejších otázok, ktoré súvisia s prírodnými nechtami

a čo všetko potrebujete k starostlivosti o nechty.

 1. Napriek pravidelnej manikúre sa nechty niektorým zákazníčkam neustále lámu a štiepajú na voľnom okraji. Pri manikúre musím nechty vždy skrátiť a nechty potom nikdy nedosiahnu požadovanú dĺžku.
  Voľný okraj nechta je aj pri bežnom používaní rúk neustále vystavovaný záťaži, nárazom a iným vonkajším vplyvom. Pre väčšinu z nás je veľkým lákadlom používať vypestované nechty nielen na uchopovanie drobných predmetov, ale aj ako akýsi pracovný nástroj, ktorý máme stále po ruke. Preto vznikajú na voľnom okraji rôzne defekty v podobe mikrotrhliek, ktorým je nevyhnutné venovať pozornosť, aby sme sa neskôr vyhli zalamovaniu nechtov.
  Na úpravu tvaru a dĺžky nechta je vhodné používať len odporučené jemné pilníky – napr. tenký latexový pilník na prírodné nechty  a pilovať ich vždy len v jednom smere! Vynikajúcou pomôckou je aj kryštálový pilník (kameň), ktorý má dve funkcie. Kónusom zatlačíte nechtové kožtičky, odstránite zvyšok kožtičky z nechtovej platničky a plochu pilníka využijete tiež na „pilovanie“, pri ktorom zapracujete jemné kryštáliky do mikroskopických trhliniek na voľnom okraji.
  Dôležitú úlohu zohráva leštiaci pilník, ktorý sa skladá z troch častí, pričom jeho tmavosivá časť na peeling sa používa najskôr, ako prvá na odstránenie odumretých častí nechtovej platničky a vyrovnanie jemných rýh. Tiež je vhodné pre ešte lepší efekt naniesť na nechtovú platničku olejček Cuti-oil na výživu nechtovej platničky a kožtičky. Vzápätí sa olejček vzmasíruje do nechta bielou časťou - masážna časť a na záver sa svetlosivou - leštiacou časťou leští nielen nechtová platnička do vysokého lesku, ale aj hrana a voľný okraj nechta! Tento krok je tiež veľmi dôležitý ako prevencia pred lámaním a štiepaním nechtov.
  Pilník biely latexový

  Tenký latexový pilník na úpravu voľného okraja nechta - brúsenie je možné len v jednom smere!

  Kryštálový pilník

  Kryštálový pilník na úpravu (zatláčanie) nechtovej kožtičky a opracovanie voľného okraja nechta (aby nedocházalo k lámaniu a štiepaniu nechtov)

  Trojdielny pilník

  Leštiaci - trojdielny pilník - obsahuje 3 plochy a plní 3 funkcie:(tmavosivá: peeling, biela: masáž, svetlosivá: leštenie)

  Olejček na nechty

  Cuti-oil - výživný aromaterapeutický olejček na nechty a nechtové kožtičky

  Pri pravidelnej starostlivosti nechty krásne odrastajú a nelámu sa

 2. Ktorú službu ponúknuť zákazníčke, ak sa sama rozhodne „dať svojim nechtom oddych“ od modelácie a chemických prípravkov v podobe lakov?
  Ak sú nechty zdravé, ani od modelácie, ani od lakovania oddychovať nemusia. „Oddýchnuť“ si musí skôr dizajnérka, ktorá agresívnym prebrusovaním nechtovú platničku poškodí.
  Nechtová platnička je vlastne hmota organického pôvodu, ktorá vzniká rohovatením (keratinizáciou).
  Môžete ju ale rozmaznávať rôznymi masážami, výživnými kúpeľmi, krémami, olejčekmi a pod. Ale ak nechty necháte nenalakované, častý kontakt s vodou a čistiacimi prostriedkami im môže len uškodiť. Okrem toho stratia aj mechanickú oporu pri nárazoch.
  Práve preto firma ASTRA NAIL´S vyvinula celú škálu podkladových lakov, ktoré obsahujú prírodné produkty, minerály a niektoré z nich aj vitamíny.
  Podľa charakteristiky nechtov sa môžete rozhodnúť pre taký ochranný spodný lak, ktorý nechty buď posilní, spevní, alebo vyhladí ryhy.
  Na Slovensku sme najlepšie výsledky zaznamenali pri používaní Kalciového laku, ktorý obsahuje kalcium a keratín a vďaka svojmu gélovitému charakteru pôsobí aj na mechanické spevnenie nechtovej platničky. Účinok je preto okamžitý.
  V Belgicku je veľmi obľúbený „posilňovač“ nechtov – Hardener, ktorý obsahuje aj vitamín E. Obidva laky sú vhodné pri veľmi zničených nechtoch aj na tzv. intenzívne kúry určené na domáce použitie, kedy sa na nechty aplikuje lak počas troch dní vždy po jednej vrstve a na štvrtý deň sa nechty odlakujú a vzápätí sa nalakuje l. vrstva. Výsledok stojí za to! V salónoch sa aplikujú v jednej vrstve tieto spevňovače ako spodná vrstva pred farebným lakovaním.
 3. Čo ak si zákazník/-čka nechce lakovať nechty? Napríklad mužom lakovanie prekáža, považujú to za čisto „ženskú“ záležitosť.
  Riešením je tzv. suchá manikúra, pri ktorej sa používajú: penové pilníky – penový Spongy a biely penový Jumbo pilník na jemný peeling (odstránenie odumretých buniek a vyhladenie nechtov) a „zázračná“ leštička Jumbo, ktorá obsahuje vosk a nechty vyleští najskôr zelenou a potom bielou časťou do vysokého lesku, ktorý je nezmývateľný. Olejček sa potom aplikuje na záver na kožtičky – olejovou ceruzkou. Výsledok je okamžitý, investícia minimálna!
 4. Všetky tieto prípravky majú na nechtoch lesklý efekt, ale sú aj takí zákazníci, ktorým lesk vadí.
  Priznám sa, že sa veľmi zriedkavo stretávam s takouto požiadavkou, že lesk je nežiaduci. Častejší je záujem o lesklé vrchné laky, laky s extrémne vysokým leskom – UV laky, a modelácia sa tiež takmer vždy finalizuje vrchnými lesklými UV gélmi. Lesk je v nechtovom dizajne jednoducho všade. Ale predsa, táto požiadavka tu je, a tak treba zákazníkovi vyhovieť, ak to neohrozí odporúčaný technologický postup a kvalitu práce. Riaďme sa teda heslom: „Náš zákazník, náš pán“. Ak si nevystačíte s argumentom, že zdravý necht je na prvý pohľad lesklý, hladký, priehľadný, mierne ružový, bez zmien tvaru a bez farebných odlišností, tak siahnite po podkladovom laku Smooth Base od ASTRA NAIL´S, ktorý slúži na vyhladenie rýh, ale zároveň má matný efekt. Alebo po vrchnom laku Astra Mat Coat – je bez lesku.
 5. Aj zákazníčky, ktoré majú kvalitné, pestované prírodné nechty, nelámu sa im, neštiepajú, môžu mať problém. Vadí im žltkasté sfarbenie nechtov.
  V poslednej dobe sme si zvykli stále porovnávať prírodné a modelované nechty. Chceme, aby sa modelované nechty podobali na prírodné alebo aby prírodné nechty mali vlastnosti umelých. Umelé nechty – tipy, nezožltnú. Navyše všetky UV gély od ASTRA NAIL´S sú obohatené o UV filtre.
  Prírodné nechty majú vyzerať prírodne. Ale ak si porovnáme svoje prírodné nechty v čase, keď dlhšiu dobu „nič nerobíme“ - napríklad na dovolenke - neumývame riady, neupratujeme, jednoducho nevystavujeme nechty chemickým prípravkom, nechty nezožltnú. Na druhej strane aj pri používaní farebných lakov s výraznejším pigmentom a nevhodných odlakovačov s obsahom acetónu, môže dôjsť k sfarbeniu prírodných nechtov do žlta. Odporúčame nechty odlakovávať kvalitným odlakovačom a lakovať vždy spodným lakom. Necht je chránený pred sfarbením, farebný lak stačí naniesť v jednej vrstve a lepšie sa aj aplikuje na podklad. Okrem už spomínaných podkladových lakov je vhodný aj Base Coat.
 6. Ako vyhladiť pozdĺžne ryhy na nechtoch a docieliť , aby sa ryhy pri odrastaní nechtu už neobjavovali?
  Pozdĺžne ryhy na nechtoch, môžu signalizovať porušenie koreňa nechtu. Takéto defekty sú niekedy nevratné. Dobrou správou je, že sa dajú aspoň esteticky vyriešiť. Firma ASTRA NAIL´S vyvinula lak – vyhladzovač rýh – Smooth Base, ktorý ryhy zaleje a farebné lakovanie je vo výsledku rovnomerné. Pomôckou je aj peeling, pomocou Spongy pilníka, ale ten doporučujem aplikovať len raz za mesiac. Výrazné stenšovanie vyvýšených miest odbrusovaním tvrdého keratínu na nechte neodporúčam, lebo nechtová platnička bude potom na týchto miestach oslabená a citlivá na vonkajšie podnety. Dôležitá je tu aj osveta. Zákazníčky si často za takéto defekty môžu aj samy, zastrihávaním nechtovej kožtičky, alebo jej ohrýzaním môžu spôsobiť poškodenie koreňa nechtu.
 7. Môže sa na takto výrazne ryhovaných nechtoch urobiť aj modelácia?
  Dá sa to. Nie je to ale jednoduché, lebo často sú ryhy také výrazné, že lepenie tipov na takéto nechty je takmer nemožné. Tip sa kĺže a pri lepení vznikajú  bubliny. Ak potrebujete nechty modeláciou aj predĺžiť, tak namiesto tipu použite radšej teflonovú šablónu. Často nechtovým dizajnérkam chýbajú skúsenosti s modeláciou na šablónu a pri tom sú veľkou pomôckou aj pri opravách a vyhľadávanou službou zo strany zákazníka.
 8. Ako docieliť, aby lakovanie vydržalo na prírodných nechtoch čo najdlhšie?
  Myslíte tak dlho ako na umelých nechtoch? Okrem používania už spomínaných spodných lakov je potrebné nechty ešte pred lakovaním vydezinfikovať a odmastiť Antiseptickým sprejom. Na farebné lakovanie používať kvalitné, najlepšie rýchlo schnúce farebné jednovrstvové laky a lakovanie ukončiť vždy vrchným fixačným lakom – Top Coat. (Ako vrchný lak Vám môžem odporučiť  aj rýchloschnúci Astra Seche alebo Super Glaze s vysokým leskom.) Flakóny lakov ASTRA NAIL´S sú vyrobené tak, aby svojím anatomickým tvarom umožnili dizajnérke ich pohodlné držanie v ruke pri lakovaní (vyhnete sa prevráteniu a vyliatiu) a pri nezmenenej cene majú až 14 ml obsah. Dizajnérom ponúkame pri väčšine produktov zaujímavé množstvové zľavy, napríklad  pri lakoch je to už od troch kusov.
  Netreba zabudnúť ani na skutočnosť, že zárukou dobrého lakovania je okrem poctivého tréningu aj kvalita a zloženie laku, ale aj čerstvé zásoby, ktoré by ste mali mať stále pod kontrolou. Odporúčame vám urobiť si revíziu vo vašich salónoch. Staré vysušené laky, zvyšky laku na dne flakóna nezachránite ani tým najkvalitnejším riedidlom, iba si môžete pokaziť dobré meno.
 9. Mnohé zákazníčky počas celého roka obľubujú klasickú francúzsku manikúru. Ako ale docieliť jej farebnú stálosť a dlhú životnosť, ak nenosia modelované nechty?
  Permanentná francúzska manikúra pomocou French gélov je naozaj ideálnym riešením. Lakovanie je síce jednoduchšie, než modelácia (i keď sa stretávam aj s opačným názorom), ale aj tu je treba dodržiavať dôležité pravidlá a odporučené technologické postupy. Pri lakovaní použiť kvalitný, dobre krycí, biely lak na francúzsku manikúru. Žiarivý biely lak VA 24 na francúzsku manikúru - bielu špičku od ASTRA NAIL‘S obsahuje viac pigmentov a je o niečo hustejší, než ostatné farebné laky.  Ak viete lakovať voľnou rukou, môžete na začiatku nalakovať aj podkladový lak. Ak používate na vytvarovanie oblúčika odlakovaciu ceruzku, nalakujte špičku bez podkladu, aby ste si ho korektorom nerozmazali a priesvitný podkladový lak nalakujte až potom.
  Aj lakovanie francúzskej manikúry je potrebné zakončiť vrchným lakom. Na to nechtové dizajnérky zvyknú zabudnúť, nalakujú na bielu špičku farebný lak na francúzsku manikúru VA 214 - najčastejšie ľahko béžový, alebo ružový. Top Coat je ale nevyhnutný. Ak chcete docieliť žiarivú francúzsku manikúru,  ktorú si všimne naozaj každý,  použite miesto ľahko béžového alebo ružového len vrchný lak Natural Shine od ASTRA NAIL‘S. Tento lak má jedinečné vlastnosti. Zaručí bielej špičke dokonalú farebnú stálosť a chráni ju pred UV žiarením.
 10. V salóne používam široké spektrum farebných lakov. Zákazníčky často laky striedajú, ale na druhej strane prejavujú záujem prelakovať si nechty aj doma. Mám im poskytnúť laky aj na domáce použitie? Ktorý univerzálny lak by ste mi odporučili?
  Nemusí mať zákazníčka práve konkrétny farebný lak, ktorým ste lakovali vy v salóne, a predsa môže mať nechty pekné až po ďalšiu pravidelnú návštevu štúdia. Stačí jeden vrchný lak, napr. Top Coat, ktorý opätovne rozžiari farebnosť a navráti  lesk akémukoľvek farebnému laku. Lakovanie súčasne zapečatí a tým ho chráni aj mechanicky.
  Aj pri tejto problematike mi napadlo, že dizajnérky často riešia otázku: „Predávať alebo nepredávať? Odporučiť alebo naopak nechať si informácie pre seba, aby bola zákazníčka na dizajnérku odkázaná?“ Je to častá dilema, ktorú riešia dizajnérky v snahe nestratiť zákazníka.
  Konkurencia medzi nechtovými dizajnérkami je obrovská, ale obávať sa straty klientely kvôli tomu, že im dobre poradíte, ponúknete drobnosť na predaj? Nemusíte im práve odovzdávať celé „know–how“, ale odborne im poradiť a vysvetliť, kde robia chybu. Zaručujem vám, že vaši zákazníci budú spokojní a vďační a poskytnú na vás len dobré referencie do svojho okolia, čo vám prinesie ďalších zákazníkov. A možno ani neviete ako, a vy budete riešiť problém, že nových zákazníkov už nebudete stíhať.

Mariana Čorbová
ASTRA NAIL´S CS, s.r.o.

image

     Vianočné darčeky

ASTRA NAILS pripravila pre klientov vianočné darčeky: 

 pri nákupe nad 30€ bižutéria - náušnice a náhrdelník

 pri nákupe nad 50€  - farebný gél Blue Jeans 

Široká škála farebných lakov na nechty

Laky na nechty

farebný lak cyklamenový
farebný lak cukríkovoružový
farebný lak zlatočervený
farebný lak cyklamenovoperleťový
farebný lak krvavočervený
farebný lak tmavobordový perleťový
farebný lak zamatovočervený
farebný lak trblietavý
farebný lak perleťovofialový
farebný lak baklažanový
farebný lak pastelovovobroskyňový
farebný lak čierny