image

TIPY A POSTUPY


Najčastejšie otázky týkajúce sa tipov...

 1. Pri lepení a počas opracovávania (prebrusovania) tipov mi tipy na niektorých nechtoch ale len pri niektorých zákazníčkach praskajú. Neviem či robím chybu ja, alebo tipy ktoré používam nie sú kvalitné.
  Ak sa problém opakuje stále pri tých istých zákazníčkach, na rovnakých prstoch, skúste si všimnúť tvar prírodného nechtu (či nie sú nechty rovné, prípadne lyžičkovité, ryhované a podobne). Musíte si totiž vybrať správny tvar a veľkosť tipu na každý jeden necht. Napríklad príliš klenuté tipy, ako sú ASTRA NAIL´S Perfect tipy sú ideálne na malé nechtové lôžka a ohryzené nechty, ale pri lepení na rovný povrch by ste museli vyvinúť väčšiu silu a tip by Vám mohol pod tlakom prasknúť. V tomto prípade odporúčam použiť tipy menej klenuté, ako sú ASTRA NAIL´S Brillant tipy.

 2. Zaujali ma číre tipy, ale neviem, ako sa s nimi pracuje a ako to vlastne vyzerá, keď pod priesvitným tipom odrastá prírodný necht? Modeluje sa na ne nejakým zvláštnym UV gélom?
  Transparentné (číre) tipy sú zvlášť určené na zdobenie. Používajú sa vtedy, keď sa aplikujú na nechty rôzne druhy ozdôb, ako sú flitre, sušené kvety, perličky, štrasové kamienky, farebné gély a pod. Tieto ozdoby nielenže prekryjú aj odrastajúci prírodný necht, ale sú viditeľné aj zospodu. Zdobenie na týchto tipoch vynikne viac a nechty pôsobia exkluzívnejšie. S tipmi sa pracuje tak, že sa jemne zmatnia jemným pilníkom, prechod sa prebrúsi do stratena. Pred aplikáciou gélu, alebo akrylu sa musia dobre vyhladiť Spongy pilníkom. Nesmú sa čistiť žiadnym čističom. UV gél môžete použiť ľubovoľný, ak chcete aby ozdoby presvitali, tak odporúčam číry.

 3. Páčia sa mi ozdobené tipy. Počula som o tom, že tieto tipy sa nesmú brúsiť. Ako potom na takto neprebrúsených tipoch drží modelácia?
  Ozdobené tipy sa naozaj nesmú brúsiť, lebo by ste si poškodili celé zdobenie (zostali by potom číre). Tieto tipy sú ale vyrobené z iného materiálu ako klasické, tzv. naturálne tipy. Prebrusovať sa na nich môže iba prechod. Keďže sa nesmú ani čistiť žiadnym čističom a pri manipulácii sa môžu zachytať, odporúčam po nalepení jemne ich „prebehnúť“ penovým pilníkom. Ak budete s ozdobenými tipmi pracovať podľa týchto pravidiel, nemusíte mať obavu, že by Vám na nich nedržala modelácia. Veľkou prednosťou týchto tipov je to, že Vám šetria čas a preto s nimi radi pracujú aj začiatočníčky.

 4. Pri prebrusovaní tipov strávim veľa času a napriek tomu je stále na nechte vidieť rozdiel medzi prírodným nechtom a tipom. V čom môže byť problém?
  Príčin môže byť viac. Prvou príčinou je nekvalitný materiál, z ktorého môže byť tip vyrobený. Kvalitnejšie tipy sú síce drahšie, ale prebrusujú sa rýchlo. Stačí pár ťahov pilníkom, aby dokonale splynuli s prírodným nechtom, nepraskajú a nelámu sa, lebo sú flexibilné. Pri prebrusovaní „prechodu“ dbajte aj na správny sklon pilníka. Ako pomôcku môžete použiť aj tzv. tekutý pilník – Odstraňovač tipov a akrylu.
Mariana Čorbová
ASTRA NAIL´S CS, s.r.o.