image

Najčastejšie otázky týkajúce sa umelých nechtov...

alebo

Umelé nechty áno, či nie?

 

 1. V období stužkových, alebo plesov mám viac tzv. príležitostných zákazníkov, ktorí si žiadajú nechty len na jednu príležitosť. Odporúčate lepiť umelé nechty - jednorazové celoplošné tipy, alebo je lepšia modelácia - gélové nechty, ak si želá zákazníčka nechty aj tak odstrániť.
  Dôležité je to, čo zákazníčka chce, ale aj to, čo vlastne potrebuje, či je lepenie celoplošných nechtov pre ňu ideálne riešenie. Ak potrebuje mať upravené nechty okamžite, t.j. nie je čas ich nechať napríklad odrásť, ani absolvovať intenzívne kúry, umelé nechty v podobe celoplošných tipov, ktoré sa dajú rýchle a jednoducho odstrániť odstraňovačom - Cunsomable Ultra Sonic Nail Remover, sú ideálnym riešením a investícia do gélových nechtov, by bola v tomto prípade zbytočnou. Takéto nechty, ak ich nalepí odborník - nechtová dizajnérka, zvyknú vydržať aj niekoľko týždňov. Neodporúčam ale, túto procedúru neustále za sebou opakovať, stále lepiť, odliepať, odstraňovať, prípadne strhávať.
 2. Ako správe upraviť a lepiť umelé nechty?
  Najskôr je treba vybrať si tie správne. Umelé nechty sa dajú zakúpiť aj v bežnej predajnej sieti, je treba dať dôraz na kvalitu, pružnosť a vybrať si také, ktoré v skutočnosti "nevyzerajú umelo" - odporúčame umelé nechty s francúzskou manikúrou od ASTRA NAILS, ktorú môžete ešte na záver aj ozdobiť farbičkami, lakmi, samolepkami, alebo inými ozdobami.
PRACOVNÝ POSTUP - LEPENIE UMELÝCH NECHTOV
  Vyberte si najskôr na každý prst správnu veľkosť umelého nechta. Ak je to potrebné jemne si veľkosť upravte pilníkom - brúsením po hrane tipu (umelého nechta).
umele nechty francuzska manikura
antisepticky sprej
 • Potom starostlivo odstráňte nechtovú kožtičku pomocou odstraňovača Cuti - peel-u.
emulzia na odstránenie nechtovej kožtičky
 • Použite Bielu hubku na jemné zdrsnenie
 • - zmatnenie nechtovej platničky

 biela hubka

 • Pri lepení je vhodné použiť profesionálne Lepidlo na nechty so štetcom.  Naneste ho aj na nechtovú platničku aj na umelý necht zo spodnej strany, priložte k zadnému nechtovému valu (pri koreni nechta) a pomaly pritláčajte smerom ku špičke (voľnému okraju) nechta. Prebytočné lepidlo zotrite buničinou a nechty sú hotové.
lepidlo na nechty
Odstraňovač tipov a akrylovej modelácie

Nadstavce na prsty