image

TIPY A POSTUPY

Najčastejšie otázky pri práci s UV gélmi

 1. Robím permanentnú francúzsku manikúru s bielym UV gélom. Pri práci riešim problém, že špičky po vytvrdení v UV lampe nie sú žiarivo biele. Zostatok gélu na dne flakóny už nie je možné použiť, lebo sa nedá vytvrdiť v UV lampe.
  Na rozdiel od ostatných UV gélov, ktoré sa nesmú miešať, biele, ale aj ostatné farebné a flitrové gély je potrebné pred začiatkom modelácie zľahka premiešať. Zabezpečí sa tak rovnomerné rozloženie nielen farebných pigmentov, ktoré zvyknú klesnúť na dno, ale aj všetkých zložiek UV gélu. Docieli sa tak jeho rovnomerná farebná stálosť a vytvrdzovacia schopnosť.
 2. Extra White Gel15g

  Biely UV gél na francúzsku manikúru Extra White Gel od ASTRA NAIL´S  sa vyznačuje žiarivou bielou farbou, dokonalou farebnou stálosťou a vďaka svojej ideálnej strednej hustote sa s ním aj dobre pracuje.
  Ultimate White Gel 15g Biely UV gél na francúzsku manikúru Absolútnou novinkou v nechtovom dizajne je Ultimate White Gel, s ktorým sa vynikajúco pracuje v zmysle "modelujte, ako keby si lakovali". Je jednovrstvový, stačí jediná tenká vrstva, ktorá je dokonale rovnomerne biela a "Smile line" - na francúzskej manikúre už nie je treba ani korigovať.

 3. Pri dopĺňaní nechtov, po prebrusovaní odrastenej modelácie, je stále vidieť na nechtoch rozdiel medzi prebrúsenou modeláciou a prírodným nechtom. Ako mám tento  problém vyriešiť, aby modelácia
  po dopĺňaní vyzerala ako nová?

  Ak ste si istá, že ste dokonale odstránili prebytočný a poškodený materiál, môžete drobné nedostatky a farebné odlišnosti na nechtoch prekryť kamuflážnym gélom. Camouflage Gel od ASTRA NAIL´S má prirodzenú (ružovobéžovú) farbu nechtového lôžka a preto ho môžete použiť aj na optické predĺženie krátkeho nechtového lôžka cez voľný okraj nechtu. Výhodou je, že odrastanie francúzskej manikúry bielej špičky, umiestnenej na kamuflážnom gély, je menej viditeľné a netreba ju tak často dopĺňať.
  Kamuflážny gél 15g Kamuflážny gél Camouflage Gel od ASTRA NAIL´S má prirodzenú (ružovobéžovú) farbu nechtového lôžka a preto ho môžete použiť aj na optické predĺženie krátkeho nechtového lôžka cez voľný okraj nechtu. Výhodou je, že odrastanie francúzskej manikúry bielej špičky, umiestnenej na kamuflážnom gély, je menej viditeľné a netreba ju tak často dopĺňať.
 4. Páčia sa mi flitrové špičky na nechtoch. Na ich vytvorenie používam flitrový prach, ktorý sa mi ale pri modelácii roznesie zo špičiek aj na celý povrch nechtu. Ako sa mám tomu vyhnúť?
  Máte dve možnosti.
  Môžete necht, na ktorého okraji je nanesený  lepkavý (ešte nevytvrdený gél ) namočiť priamo do flitrov, necháte vytvrdiť v UV lampe 2 minúty. Pozor, po vybratí z lampy je potrebné povrch nechtu oprášiť suchým štetcom! Preto to nie je najideálnejšie riešenie.
  Druhá možnosť je, že si flitre pomiešate v osobitnom flakóne s troškou gélu, pričom použijete na prácu s ním osobitný štetec. Neodporúčam Vám však použiť akýkoľvek gél, lebo by mohlo dôjsť po zamiešaní flitrov k vzniku hrudiek a k jeho zhustnutiu. Na tento účel odporúčam použiť špeciálny tekutý vrchný gél Brush On Top Gel, ktorý je na to zvlášť určený. Na školeniach uprednostňujem druhú možnosť, pretože okraj nechtu je tenší a spotreba flitrov nižšia.
 5. Brush On Top Gel Vrchný lesklý gél, vhodný na aplikáciu flitrov Brush On Top Gel - špeciálny vrchný gél vhodný na aplikáciu flitrov.


 6. Rada robím Nail art do UV gélu, niektoré vrchné gély sa mi ale z odôb ošúpu, nefixujú dobre ani lak, ktorý používam napríklad na francúzsku manikúru. Viete mi poradiť, ktorý gél je na to vhodný?Najskôr Vám radím, nekombinujte laky s gélmi. Veľa záleží aj od toho ako, je lak vyschnutý pred aplikáciou vrchného gélu. Ale prečo riskovať, keď sú na to vyvinuté špeciálne farebné a biele gély? Ich spotreba pri Nail-arte je minimálna a rozdiel v cene medzi kvalitným farebným lakom a farebným gélom tiež nie je výrazný. Naopak, rozdiel v trvácnosti je značný. Francúzska manikúra, aplikovaná s lakom a zafixovaná gélom, sa rýchle znehodnotí. Francúzska manikúra s gélom, zafixovaná vrchným gélom vydrží do najbližšieho dopĺňania. Čo sa týka fixovania ozdôb, nie sú všetky vrchné gély rovnaké. Odporúčam už spomínaný Brush On Top Gel alebo Top Gel od ASTRA NAIL´S.
 7. Ešte nie som skúsená nechtová dizajnérka, nechty robím krátko. Problém mám s vrchnými fixačnými gélmi. Zostávajú mi po odstránení lepkavosti na nechtoch matné miesta – mapy. Kde robím chybu?
  Vrchné gély sa už nebrúsia, ich aplikácia musí byť preto dokonalá. Keďže ste ešte nenadobudli dostatočné zručnosti (začiatočníčky zvyknú pri aplikácii vrchných gélov tlačiť do štetca, alebo ho nanášajú príliš pomaly. Gél môže z nechtov stiecť, alebo sa nenanesie rovnomerne, čo má za následok vytvorenie matných miest tam, kde gél chýba, alebo ho naopak nanesú v hrubšej vrstve, čo môže znamenať vytvorenie jamiek v gély), odporúčam No Stick Gel so štetcom. Je tekutejší, jednoducho sa nanáša a neodstraňuje sa z neho lepkavosť.
Mariana Čorbová
ASTRA NAIL´S CS, s.r.o.