image

TIPY A POSTUPY

10 dôležitých produktov, ktoré Vám pomôžu predĺžiť životnosť modelovaných nechtovNajčastejším problémom nechtových dizajnérok je, že modelačný materiál nepriľne dôkladne k nechtovej platničke, alebo sa z „nepochopiteľných“ dôvodov modelácia príliš rýchlo poškodzuje, gél sa odchlipuje a drobí, nechty sa lámu...


Na odvedenie kvalitnej práce nechtovej dizajnérky je potrebné:
 • získať odborné vedomosti
 • nadobudnúť zručnosti
 • dodržiavať doporučený technologický postup
 • neexperimentovať, ale používať osvedčený kvalitný (značkový) materiál
 • nekombinovať výrobky s nezlučiteľným zložením
 • využiť výhody 10. doporučených produktov
 1. Na dôkladnú dezinfekciu, odmastenie nechtov a zároveň vysušenie nechtovej platničky použite Antiseptický sprej  ASTRA NAIL´S. Rozprašovač je zárukou, že Antiseptik nevyprchá, nevyleje sa a súčasne zaručí rovnomernú aplikáciu na celý povrch nechtovej platničky. Jeho výhodou je, že po použití sú nechty rýchle suché.
 2. Na nechtovej kožtičke modelácia nedrží, použite odstraňovač nechtovej kožtičky s peelingom – Cuti Peel od ASTRA NAIL´S. Po jeho pôsobení ho nezabudnite pred opracovaním nechtovej kožtičky kryštálovým kameňom (pilníkom odstrániť buničinou.
 3. Na prebrúsenie nechtovej platničky použite kvalitné jemnejšie pilníky, hrúbky brúsnych kryštálov 240 – 180. Zebra pilníky – rovný, banánový a polmesiac, alebo čierny a biely pilník majú z jednej strany jemnejšiu brúsnu plochu. Vyhnite sa použitiu hrubšej strany pilníkov (80, 100, 120) a zabudnite na teóriu, že ak je nechtová platnička prebrúsená do väčšej hrúbky, modelácia lepšie priľne! Opak je pravdou
 4. Má Vaša zákazníčka mastnejšiu pokožku, alebo sklon k väčšej potivosti rúk? Astra Bond – vyrovnávač PH je výborným riešením. Aplikuje sa štetčekom na zdrsnenú nechtovú platničku ešte pred lepením tipov.
 5. Univerzálny primer ASTRA NAIL´S je dôkladným sprostredkovateľom väzby medzi prírodným nechtom a Acrylom, alebo UV Gélom. Aplikuje sa jemne štetčekom na prírodnú časť nechtu pred aplikáciou Acrylu, alebo UV gélu. Jeho významným benefitom je šetrnosť voči prírodnému nechtu.
 6. ASTRA NAIL´S Base Gel – podkladový gél, ktorého úlohou je sprostredkovať väzbu medzi nechtom a stavebným gélom. Aplikuje sa v rovnomerne tenkej vrstve na pripravený nechet a vytvrdzuje sa v UV lampe po dobu 2 minút. Jeho použitie nevylučuje použitie Primeru.
 7. UVA žiarivka môže byť tiež významným faktorom, ktorý zohráva úlohu pri trvácnosti modelácie. UV Gel sa musí vytvrdzovať doporučenú dobu, ktorú určuje výrobca, ale súčasne musí byť žiarenie aj dostatočne intenzívne. Je preto nevyhnutné sledovať si dobu prevádzky UVA žiariviek, ktorá je určená výrobcom.
 8. Modelácia pri optimálnej záťaži odpadne spolu s tipom, drží len v časti na prírodnom nechte. Použite kvalitné, rýchloschnúce lepidlo tipov ASTRA NAIL´S so štetcom.
 9. Antistatická kefka, alebo štetec na prach na prvý pohľad určite nepatria medzi kľúčové produkty, ktoré zohrávajú úlohu pri kvalite nechtovej modelácie. Ale priznajte sa, nepristihli ste sa pri tom, ako zákazníčkine nechty „oprašujete“ svojimi vlastnými prstami? Prenášate tak na pripravené nechty mastnotu, pot, čo môže tiež vo významnej miere ovplyvniť priľnavosť modelácie.
 10. Nerobte modeláciu na prírodné nechty, ak nemajú voľný okraj, na jeho vytvorenie použite teflónovú šablónu.
Mariana Čorbová
ASTRA NAIL´S CS, s.r.o.